Ga naar inhoud
AZ krijgt 'groen licht' en mag nieuwe hoofdtrainer aanstellen
Elftal en Technische staf

AZ krijgt 'groen licht' en mag nieuwe hoofdtrainer aanstellen

Brian Wijker 21 september 2014

AZ heeft vanmiddag ‘in goed overleg’ (knipoog) met het CBV (Coaches Betaald Voetbal) toestemming gekregen om op korte termijn een nieuwe hoofdtrainer aan te mogen stellen. Eerder deze week meldde Louis Everard van het VVCS nog dat ‘na rijp beraad Alex Pastoor als afgezet hoofdtrainer werd beschouwd door het CBV’ en dat de trainerspositie in Alkmaar dus als besmet kon worden geacht.

Na overleg tussen AZ en de vakbond heeft de club nu dus alsnog groen licht gekregen. De Alkmaarders rest nu de taak om in de komende periode de pijlen te richten op een juiste invulling van de trainerspositie.

Beoogd opvolger Van Basten

Eerder vandaag bevestigde Directeur Voetbalzaken Earnest Stewart tegenover Héléne Hendriks van FOX Sports dat John van den Brom bij de club in beeld is om interim-trainer Dennis Haar af te lossen op de Alkmaarse bank.

 

Deel dit artikel

Vond je dit interessant? Deel het met anderen

Reacties(19)

Log in of maak een account aan om te reageren.

We vragen dit alleen om spam te voorkomen — niet voor commerciële doeleinden.

AZ68
AZ68meer dan 11 jaar geleden

Ik snap er nou ff niks meer van hoor…. Pastoor zou het toch juridisch gaan aanvechten? Ik heb daar nog niks over gehoord. Hoe groot zou de kans zijn dat Pastoor hoofdtrainer van AZ wordt?????

Kilkenny
Kilkennymeer dan 11 jaar geleden

0,0 uiteraard. Hij zal hoogstens een afkoopsom krijgen

sharkie
sharkiemeer dan 11 jaar geleden

0,0 hoe kan hij hier werken na zo veel tumult en wantrouwen.

cheeseonion
cheeseonionmeer dan 11 jaar geleden

0,0 ik zie liever geen hoofdcoach dit seizoen gaat prima met Haar en v Basten.

Kees
Keesmeer dan 11 jaar geleden

Nul, vanwege een verstoorde arbeidsverhouding. Voor Pastoor zit er enkel een goede vertrekregeling in.

wimdebok
wimdebokmeer dan 11 jaar geleden

Pff, jammer hoor dat groene licht ik zie van de Brom helemaal niet zitten. Wat mij betreft doen Haar en van Basten het verder. Snap AZ ook niet waarom het nu op stel en sprong besloten moet worden na zo een puinhoop van de laatste weken. Eerst maar een rust in de tent.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Kom op de super onervaren en amateuristische Dennis als baas van MVB. Tis geen efteling!

sharkie
sharkiemeer dan 11 jaar geleden

AZ moet nu niet de fout ingaan door hals over kop v d brom aan te stellen. Dit moet zeer zorgvuldig bekeken worden, maar beter geen v d brom.

Kees
Keesmeer dan 11 jaar geleden

Opmerkelijk dat Stewart en co Pastoor van lekken betichten en dan in VI uit de school klappen over Pastoor, tot parkeerbeheer aan toe.

ed
edmeer dan 11 jaar geleden

Ik geloof Pastoor voor geen meter wat hij zegt bij studio voetbal, hij wil zich zelf goed maken. Sta op dit moment volledig achter Stewart.

Ger
Germeer dan 11 jaar geleden

De RvC bevestigt dat Pastoor het lek niet is en de Telegraaf ook. Kortom de positie van Stewart is onhoudbaar en dat weet hij zelf ook.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Haha de televaag die kan je vertrouwen die zeiden ook dat San Marco helemaal zou weggaan bij AZ!

Jij gelooft dat Juden blaadje???

cheeseonion
cheeseonionmeer dan 11 jaar geleden

Praat is normaal met je San Marco….noem hem gewoon v Basten.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Wie denk jij wel niet, wie je bent, dat je voor mij wil gaan bepalen wat ik typ, en of ik iemand bij zijn bijnaam noem? Klaphals.

Kees
Keesmeer dan 11 jaar geleden

Dat Pastoor alle ins en outs deelt met zijn zaakwaarnemer is toch te begrijpen. Dat die zaakwaarnemer lekt kun je Pastoor toch niet kwalijk nemen.

Cheeseonion
Cheeseonionmeer dan 11 jaar geleden

Jammer dat hij niet zn fout toegeeft en zegt van tja, ik had die 9 maanden gewoon moeten aannemen!

Sander
Sandermeer dan 11 jaar geleden

Er zullen ongetwijfeld van beide kanten wel fouten zijn gemaakt maar ik vond Pastoor gisteravond zeker niet sterk geloofwaardig overkomen

Kees
Keesmeer dan 11 jaar geleden

Je gaat geen onderhandelingen aan over een verbeterd contract voor Pastoor als er sprake is van een integriteitsprincipe of vertrouwensbreuk.
Ze gaan onderhandelingen met hem aan en zeggen vervolgens als de onderhandelingen stuk lopen doodleuk, weet je wat, we ontslaan hem. Principebesluit, er is gelekt, vertrouwensbreuk, integriteitsprincipe.
Als er sprake is van een vertrouwensbreuk ga je principieel geen onderhandelingen aan en ontsla je Pastoor per direct. De volgorde hier klopt niet.

Daarbij hoor ik een aantal dagen geleden Stewart op TV zeggen: wel of niet gelekt, is helemaal niet relevant. Als het al zo is, kunnen we het toch niet hard maken.
Dag later lees ik Pastoor moet weg. Het is een integriteitsprincipe, er is sprake van een vertrouwensbreuk?

AZ beticht kamp Pastoor van lekken en klapt bij het ‘kwaliteitsprogramma’ VI volledig uit de school, tot parkeerbeheer aan toe.

Nu lees ik weer dat de RvC en de Telegraaf bevestigen dat Pastoor en co. niet het lek zijn.

Van den Brom op sollicitatie bij zijn assistent. Marco is kort in het seizoen al heilig bij AZ. Van Basten heeft gesolliciteerd op de functie van hoofdtrainer en geeft niet na driekwart van het seizoen maar na twee potjes aan dat hij niet met de druk om kan gaan. Zo’n wending in kort tijdsbestek is opmerkelijk.

Pastoor heeft zijn stinkende beste gedaan. Daarentegen vind ik de aanbieding die AZ heeft gedaan helemaal niet zo slecht: een contract van negen maanden als hoofdtrainer. Wordt dat niet verlengd dan krijgt hij z’n volledige jaarsalaris als assistent mee als vertrekregeling.

AZ Alkmaar
AZ Alkmaarmeer dan 11 jaar geleden

Niets mis met je analyse Kees! Zo zie ik het ook!