Robert Eenhoorn ere-burger van Alkmaar
Robert Eenhoorn heeft vorige week het ere-insigne in goud gekregen van burgemeester Anja Schouten. Het gemeentebestuur heeft de 56-jarige bestuurder hiermee benoemd tot ere-burger van Alkmaar en bedankt de vertrekkend directeur voor zijn grote inzet voor Alkmaar.
“Tien jaar lang heb je als algemeen directeur je stempel en blijvende impact achtergelaten binnen zowel AZ als de Alkmaarse gemeenschap”, gaf Schouten aan. “Naast sportbestuurder ben je ook zeer betrokken bij de maatschappij en de mensen die het daarin niet gemakkelijk hebben. Door jouw tijd en inzet heb je het verschil in het leven van anderen gemaakt.”
“Natuurlijk doet dit mij deugd en voelt deze onderscheiding buitengewoon eervol”, reageert Eenhoorn op de onderscheiding. “Niet alleen voor mijzelf, maar zoals ik altijd al zeg zijn het de mensen die AZ maken. Samen met de vele kundige en gepassioneerde collega’s om mij heen werken we dag in dag uit aan duurzaam succes voor onze club.”
“Tegelijkertijd raakt dit mij, omdat zowel de club als de gemeente in al die jaren wederzijds zorgvuldig hebben geinvesteerd in een goede onderlinge verstandshouding. Dat de gemeente ook een actieve rol gaat spelen in het onderzoek naar gebiedsontwikkeling rondom het stadion, maakt dat ik de toekomst voor AZ met veel potentie voor mij zie.”
De verbintenis van Robert Eenhoorn liep officieel per 1 juli af, maar de algemeen directeur blijft tot december nog drie dagen per week de organisatie ondersteunen en om een goede overdracht te faciliteren. Merijn Zeeman zal vervolgens het stokje overnemen.
Foto: Pro Shots | Pim Ras