Maarten Martens langer hoofdtrainer bij AZ
Maarten Martens blijft ook de komende jaren hoofdtrainer bij AZ. De Belgische coach heeft een vernieuwd contract voor twee jaar getekend, zo werd kort na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Utrecht bekendgemaakt. Het officiële moment van ondertekening volgt spoedig.
🖊 | Maarten Martens zet binnenkort zijn krabbel onder een nieuw contact. Ook na de zomer is de Belg hoofdtrainer van AZ. #azutr pic.twitter.com/4sj0grWpqH
— NH Sport (@NHSport_) May 19, 2024
Maarten Martens sinds januari aan de leiding
Drie jaar geleden keerde de voormalig AZ-speler terug naar Alkmaar. Martens was twee seizoenen lang trainer van Jong AZ. Dit seizoen begon hij als assistent-trainer en transitiecoach bij de A-selectie, voordat hij medio januari werd aangesteld als hoofdtrainer om het seizoen tot een succesvol einde te brengen.
Groepsfase Europa League
Met Martens aan het roer gaat AZ het aankomend seizoen meteen de groepsfase van de Europa League in, dus in die zin is zijn periode tot nu toe al een succes te noemen. Door het net aan mislopen van plek drie dit seizoen, kan de hoofdtrainer en clubheld een mooie lange voorbereiding aangaan met een team dat toch wel wat versterking nodig zal hebben, aangezien spelers als Vangelis Pavlidis, Dani de Wit en Yukinari Sugawara de club hoogstwaarschijnlijk allemaal zullen verlaten.
[foto via Vincent de Vries / Pro Shots]