AZ heeft vanavond met 2-1 verloren op bezoek bij Feyenoord. In Rotterdam kwamen de Alkmaarders aan de leiding door een eigen goal van Dilrosun. Vlak voor rust kwamen de Rotterdammers door een dubieuze treffer langszij, Pedersen maakte namelijk hands in aanloop naar de treffer van Jahanbakhsh. In de laatste minuut maakte diezelfde Pedersen met een zondagsschot de winnende.Â
De eerste helft in Rotterdam was qua spelbeeld redelijk in evenwicht. Beide ploegen creëerden weinig uitgespeelde kansen, maar toch kwamen de Alkmaarders na ruim een kwartier aan de leiding. Een scherp aangesneden corner van Karlsson werd door Dilrosun achter zijn eigen doelman gekopt.
AZ hield hierna de controle en bleef betrekkelijk eenvoudig op de been. Ryan kreeg weinig te doen, al moest hij in de blessuretijd van de eerste helft toch de gelijkmaker slikken. Uitgerekend Jahanbakhsh was de doelpuntenmaker. De buitenspeler kopte raak na een voorzet van Idrissi. De treffer was echter wel discutabel omdat er een handsbal van Pedersen aan vooraf ging.
Na de pauze veranderde er weinig aan het spelbeeld. Beide ploegen waren aan elkaar gewaagd, al dacht Feyenoord na een een uur aan de leiding te komen. Gimenez schoot de bal hard achter Ryan, maar zag zijn treffer geannuleerd worden wegens buitenspel. De Rotterdammers zouden echter toch nog winnen door een goal in de slotminuut van Pedersen.
Karakteristieken
Doelpunten: 17′ Dilrosun (eigen doelpunten) 0-1, 45′ Jahanbakhsh 1-1
Gele kaarten: Hatzidiakos, Pavlidis, Goes (AZ) Wieffer, Gimenez, Geertruida, Idrissi (Feyenoord)
Opstelling AZ: Ryan; Sugawara, Hatzidiakos, Goes, Kerkez (69′ M. de Wit); Reijnders (84′ Mihailovic), Mijnans, Clasie (c); Odgaard (78′ Van Brederode), Pavlidis, Karlsson
Opstelling Feyenoord: Wellenreuter; Pedersen, Geertruida (c), Hancko, Hartman; Wieffer, Dilrosun (81′ Danilo), Timber (69′ Taabouni); Jahanbakhsh, Gimenez, Idrissi (54′ Paixáo)
Foto: Pro Shots | Kay Int Veen